Nvidia představila nové modely Shield TV, lákají na 4K upscaling s AI a vyšší výkon

Nvidia potvrdila spekulace z minulého týdne a na scénu uvedla dva nové modely herně-multimediálního zařízení Shield TV – Shield TV a Shield TV Pro. Lákají zejména na 4K upscaling s umělou inteligencí a výrazně vyšší výkon.

   Obě zařízení pohání nový čip Tegra X1+, který slibuje až o 25 % vyšší výkon než předchůdce. Jsou schopné nejen přehrávat obsah v rozlišení 4K s HDR, ale také škálovat pomocí umělé inteligence videostreamy z rozlišení HD do rozlišení 4K v reálném čase. Kromě toho podporují audio standardy Dolby Vision a Dolby Atmos

   Největším rozdílem mezi zařízeními v oblasti hardwaru je to, že model Pro je vybaven dvěma USB porty a 3 GB RAM a 16 GB úložného prostoru, zatímco sourozenec nemá žádný USB port a disponuje 2 GB RAM a 8 GB úložného místa. Velký rozdíl je i v designu – nový Shield TV má kompaktní válcovitý tvar, zatímco model Pro vypadá prakticky stejně jako druhá generace Shieldu TV (vydaná v roce 2017).

   Obě zařízení používají nový ovladač, který nabídne pohybem aktivovaná podsvícená tlačítka, zabudovaný lokátor nebo mikrofon pro hlasové vyhledávání, které zajišťuje Asistent Google.

   Cena nového Shieldu TV činí 150 dolarů, Shield TV Pro vyjde o 50 dolarů dráž. Obě novinky jsou dostupné již nyní. Prodávat se budou i v Česku, zatím však není známo kdy. Známy jsou každopádně ceny – první model bude stát 4 249 korun, druhý 5 690 Kč.

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.