Zdroj: wikimedia.org

Obchod Google Play nově využívá AI technologii k rozpoznání aplikací s agresivní reklamou, prozatím jich odebral 600

Obchod Google Play obsahuje velké množství aplikací, a to výrazně větší než například jeho konkurence pro iOS. Přemíra aplikací je přitom pravděpodobně způsobena dosavadním poměrně laxním přístupem společnosti Google ke svému obchodu (například na rozdíl od přísnějšího postoje již zmiňovaného Applu). Google tak již delší dobu stojí vůči této výzvě a pokouší se postupně odebírat aplikace, které porušují její zásady, případně jsou z nějakého jiného ohledu nevhodné.

V dubnu loňského roku dokonce vyšlo najevo, že řada aplikací z Google Play zneužila oprávnění a i přes zákaz zobrazovala reklamy. Jednalo se zejména o aplikace vydavatelů DO Global a Cheetah Mobile.

Google se k tomu postavil tak, že ze svého obchodu odstranil veškeré závadné aplikace. I přes tato opatření ale nyní Google přistoupil k dalšímu mazání problematických aplikací. A jejich vývojářům (zejména pak nechvalně známé firmě Cheetah Mobile) opět zakázal podvodné jednání týkající se nesouvisejícího reklamního (potažmo komerčního) obsahu.

V prohlášení týkající se zákazu některých aplikací se produktový manažer společnosti Google, Per Bjorke, zmínil, že odstraněné aplikace se zaměřovaly zejména na anglicky mluvící uživatele a pocházely především od vývojářů se sídlem v Číně, Hongkongu, Singapuru a Indii. Bjorke však odmítl vyjmenovat názvy konkrétních aplikací, prozradil ale, že šlo především o nástroje nebo hry.

Google se navíc pochlubil, že vyvinul nové AI technologie, které pomohou ochránit uživatele Androidu před aplikacemi, které mohou zobrazovat nevyžádané a rušivé reklamy.

Společnost tak nyní zavedla nový přístup k identifikaci závadných aplikací založený na strojovém učení. A byl to právě tento postup, který pomohl odstranit až 600 problematických aplikací a vývojářů. Zajímavostí je také například to, že zákaz Cheetah Mobile (se sídlem v Číně) vedl k poklesu hodnoty jejích akcií až o 5,9 procenta.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.