Zdroj: flickr.com

Obchod Google Play změní vzhled a přidá sdílení peer-to-peer

Již v dubnu letošního roku provedl Google ve svém Obchodě Google Play testování nového designu sekce „Moje aplikace a hry“, v rámci nějž odstranil karty „Nainstalováno“ a „Knihovna“. V této sekci měly zůstat pouze dvě karty: „Aktualizace“ a „Beta“. Přestože Google se později nechal slyšet, že změna designu byla jen chyba, nyní společnost začala testovat další podobný design s menším počtem karet.

Tentokrát je přitom změna výraznější. Google přejmenoval sekci „Moje aplikace a hry“ na „Správa aplikací a zařízení“. Karty „Aktualizace“ a „Beta“ v této sekci byly nahrazeny novými kartami „Přehled“ a „Správa“, zatímco karty „Instalovat“ a „Knihovna“ byly zcela odstraněny.

Nová karta „Přehled“ uvádí seznam dostupných aktualizací. Nově je zde dostupné také tlačítko pro aktualizaci všech aplikací i tlačítko pro zobrazení dalších podrobností. Ve spodní části této karty najdeme také indikátor úložiště a možnost rychle vložit hodnocení či komentář k dané aplikaci.

Karta „Správa“ nahradila kartu „Knihovna“ a na základě uživatelem zvoleného filtru zobrazí seznam nainstalovaných nebo nenainstalovaných aplikací. Tato karta navíc obsahuje filtr aktualizací, které jsou k dispozici. Ten třídí seznam nainstalovaných aplikací podle dostupných aktualizací. Na každou položku v seznamu lze kliknout a prohlédnout si seznam změn, které nejnovější aktualizace přináší. Aplikace lze třídit například podle nejčastěji používaných, podle nikdy neaktualizovaných, abecedně nebo třeba podle velikosti.

Kromě přepracované sekce „Moje aplikace a hry“ se zdá, že Google přinesl do Obchodu Play také sdílení aplikací peer-to-peer. K nové funkci se bude možné dostat poklepáním na políčko vedle každé aplikace v sekci „Správa aplikací a zařízení“ a poté na tlačítko nabídky. Zobrazí se seznam čtyř možností: „Aktualizovat“, „Odinstalovat“, „Sdílet“ a „Zkontrolovat“ a také počet vybraných aplikací i jejich velikost.

Pokud uživatel zvolí možnost „Aktualizovat“, dojde k aktualizaci všech vybraných aplikací. Pomocí „Odinstalovat“ lze odinstalovat i více aplikací najednou, „Sdílení“ zprostředkuje možnost rychle sdílet (odesílat nebo přijímat) aplikace s dalším zařízením a „Zkontrolovat“ umožňuje prohlížet vybrané aplikace jednu po druhé.

Prozatím však nové funkce nejsou dostupné. Google proto na jejich podobě může ještě zapracovat. Až se dostanou k uživatelům, může se proto jejich podoba lišit. Očekáváme však, že společnost bude brzy sdílet další podrobnosti.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.