Foto: se svolením Open AI

Obchod s knihami Kindle Store má nového produktivního autora: ChatGPT

Podle agentury Reuters je ChatGPT uveden jako autor nebo spoluautor nejméně 200 knih v Kindle Store společnosti Amazon. Skutečný počet knih napsaných boty je však pravděpodobně mnohem vyšší, protože pravidla společnosti Amazon výslovně nevyžadují, aby autoři zveřejňovali použití umělé inteligence. Jde o nejnovější příklad toho, že od listopadového vydání bezplatného nástroje OpenAI zaplavují trh texty generované umělou inteligencí, které vyvolávají četné diskuze ohledně kvality obsahu a autorských práv.

„Dokážu si představit, že si na tom lidé udělají celou kariéru,” řekl Brett Schickler, prodejce z Rochesteru ve státě New York, který v Kindle Store vydal dětskou knihu. „Myšlenka napsat knihu se konečně zdála být realizovatelná.” Schicklerův vydal příběh, který se jmenuje Moudrá veverka: Příběh o spoření a investování. Jedná se třicetistránkový příběh pro děti, který napsala a ilustrovala umělá inteligence a který se prodává za 2,99 dolarů za elektronickou verzi (tedy přibližně 67 korun) a 9,99 dolarů za tištěnou verzi (zhruba 223 korun). Ačkoli Schickler říká, že mu kniha od svého lednového vydání vydělala necelých 100 dolarů, strávil její tvorbou jen několik hodin, přičemž k jejímu vytvoření použil příkaz pro ChatGPT typu „napište příběh o tatínkovi, který učí svého syna finanční gramotnosti”.

Mezi další příklady obsahu vytvořeného umělou inteligencí v Kindle Store patří příběh pro děti The Power of Homework, sbírka básní Echoes of the Universe nebo třeba sci-fi epos o mezihvězdném nevěstinci Galactic Pimp: 1.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.