Zdroj: tisková zpráva

Objevila se falešná mobilní verze hry Cyberpunk 2077, je to virus, varuje společnost Kaspersky

Hra Cyberpunk 2077, která vyšla v polovině prosince loňského roku, je stále velké téma. Mluví se o ní kvůli jejím problémům a zároveň jako o hře, která je pro mnohé hráče počinem roku. A takto velké téma nemůže zůstat stranou pozornosti počítačových zločinců, kteří rádi využívají oslabenou pozornost uživatelů v různých formách.

Krátce po vydání hry se objevily reklamy na možnost zahrát si Cyberpunk 2077 bezplatně po jednoduché registraci. Jednalo se přitom o trik neznámých hackerů, kteří se touto cestou snažili vylákat z důvěřivých uživatelů osobní data.

Nejnovější útok se týká mobilních telefonů. Analytici společnosti Kaspersky totiž objevili webové stránky, které na první pohled vypadají stejně jako prostředí portálu Google Play a nabízí novinku – mobilní verzi hry Cyberpunk 2077. Aplikace, která je na těchto stránkách k dispozici, si vyžádá přístup k souborům mobilního telefonu a následně je zašifruje. V případě, že je chce uživatel dostat zpět, musí zaplatit výkupné v přepočtu 500 dolarů v Bitcoinech.

„Zvýšený zájem kyberzločinců o Cyberpunk 2077 je pochopitelný. Herní komunita na tuto hru čekala osm let, takže už před jejím oficiálním vydáním byli uživatelé ochotni stahovat vše, co se jí podobalo,“ říká Michal Lukáš, Head of Presales společnosti Kaspersky pro region střední a východní Evropy. „Dobrou zprávou je, že u falešné mobilní verze zločinci ponechali dešifrovací klíč jako součást trojanu, kterým se šíří. To znamená, že je možné napadené soubory dešifrovat, aniž by bylo nutné zaplatit výkupné. Do budoucna je ale důležité, aby všichni hráči velmi bedlivě sledovali, odkud si stahují hry – zejména pokud jim někdo nabízí „beta“ verzi na nové platformě. Hry budou vždy oblíbeným cílem kyberzločinců,“ dodal Lukáš.

Pokud si chcete zahrát Cyberpunk 2077 bezpečně, musíte si jej koupit na některém z oficiálních obchodů (GOG, Steam nebo Epic Game Store). Konzolová verze byla kvůli problémům stažena z prodeje. Pokud nemáte dostačně výkonný hardware a disponujete rychlým internetovým připojením, můžete využít služeb Google Stadia nebo GeForce Now.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.