Foto: se svolením Onoma

Oblíbená hra Deus Ex Go definitivně končí, peníze společnost nevrací

Koupili jste Deus Ex Go, vynikající mobilní logickou hru od Square Enix Montreal, která patří mezi 150 nejlepších logických her v App Store? Pokud ano, máme pro vás nepříjemnou zprávu. Přestože jste za ni zaplatili, brzy se s ní budete muset rozloučit.

Společnost Embracer Group (která práva k této hře odkoupila) totiž rozhodla o tom, že si ji už brzy nebudete moci zahrát. Tři týdny po uzavření studia Onoma, které hru vyrobilo (a které mimochodem právě dokončilo nákladný rebranding), se Embracer rozhodl nejen odstranit tuto hru z obchodů, ale velmi pravděpodobně plánuje také další krok – znepřístupnění, a to i v případě, že jste si hru zaplatili a již stáhli.

„Současní hráči nebudou mít přístup ke hrám po 4. lednu,“ stojí v tweetu zaniklého studia Onoma. Množné číslo se ve větě objevuje proto, že spolu s Deus Ex Go stejný osud čeká také tři free-to-play tituly: Arena Battle Champions, Hitman Sniper: The Shadows a Space Invaders: Hidden Heroes. Studio také uvedlo, že peníze nebudou vráceny.

Přestože obvykle, když je hra stažená z digitálního trhu, je možné si stáhnout alespoň její kopii, případně lze již zakoupené hry stahovat opakovaně po neomezenou dobu, v tomto případě to pravděpodobně nebude platit, což je obrovská škoda.

Nebude to ale poprvé, co se společnost Embracer Group stala terčem kritiky. Dlouhodobě je jí vyčítáno skupování franšíz a například i investice ve výši jedné miliardy dolarů, kterou společnost získala ze Saúdské Arábie.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.