Foto: Wikimedia

Oblíbený hudební přehrávač Winamp je zpět

Winamp, legendární hudební software z devadesátých let, nyní slaví návrat. Společnost Pitchfork uvedla, že vývojáři nedávno vydali první aktualizaci tohoto MP3 programu. Ačkoli se navenek nejedná o nijak dramatickou změnu, výrobci ji popsali jako vrchol let tvrdé práce. Přestože na první pohled mnoho změn nenajdeme, uvnitř už je tomu jinak. Tam došlo k více významným změnám, včetně přechodu na mnohem novější vývojovou platformu.

Tento software má dlouhou historii. Winamp se proslavil jako software pro přehrávání hudby v rané éře stahování hudby. Stal se jasnou volbou pro všechny, kteří chtěli přehrávat řadu běžných formátů a byl oblíbený pro své přizpůsobitelné skiny a vizualizéry rozhraní.

Mateřská společnost AOL však ukončila podporu přehrávače v roce 2013, tedy několik let poté, co se prosadily konkurenční aplikace a možnosti streamování, jako je Spotify. Pro Winamp to ale neznamenalo konec – software totiž v roce 2014 koupila společnost Radionomy, které měl pomoci při prosazení v oblasti hudby. Tato společnost nedávno slíbila zcela přepracované prostředí s funkcemi podcastů a rádií a také bližší spojení s jednotlivými umělci.

Přestože návratem Winampu se nic nezmění – přeci jen již v současné době převládá streamování a většina uživatelů poslouchá hudbu více na telefonu nebo chytrém reproduktoru než na počítači – přesto jde ale pro ty, kteří si přehrávač s obrázkem lamy oblíbili, o vítanou dávku nostalgie.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.