Foto: se svolením Blackmagic Design

Oblíbený videoeditor DaVinci Resolve přichází na iPad

Pokud stříháte či jinak upravujete video, pravděpodobně znáte oblíbenou aplikaci DaVinci Resolve společnosti Blackmagic Design, která je v omezené podobě dostupná také zdarma. Skvělou zprávou je, že se tato aplikace nyní dostává i na iPady.

Společnost na Twitteru oznámila, že se uživatelé mohou těšit na podporu formátu RAW, spolupráci v cloudu a další funkce. Nicméně se nebude jednat o plnohodnotnou verzi aplikace pro PC/Mac, počítačové verzi však bude podle společnosti „velmi podobná“.

Aplikace pro iPady bude podporovat formáty souborů včetně H.264, H.265, Apple ProRes a Blackmagic RAW, přičemž klipy budou dostupné z „interního úložiště iPadu Pro a knihovny fotografií, externě připojeného iCloudu nebo USB-C disků,“ vysvětlila společnost na Facebooku.

Kvůli velikosti obrazovky dojde k určitým změnám uživatelského rozhraní (např. odstranění lišty s nabídkami). Kromě toho verze pro iPady nebude nabízet například funkci Úpravy, jež je určena pro klávesnici a myš. „Je velmi obtížné ji přesunout na iPad, aniž by se změnila způsobem, který by způsobil problémy profesionálním editorům, kteří se při své práci spoléhají na stránku úprav,“ uvedla společnost. Z tohoto důvodu získá stránka Střih nové funkce, jež by měly tuto funkci zastoupit.

Některé funkce v nové verzi prozatím nejsou dostupné, každopádně budou doplněny později, a objeví se tak v budoucích verzích.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.