Foto: se svolením Meta

Oculus Quest 2 pravděpodobně brzy získá oficiální podporu aplikací pro Android

Majitelé headsetu Oculus Quest 2 mají již v současné době přístup k celé řadě aplikací a her. Jejich počet by se však brzy mohl ještě výrazně zvýšit. Podle nejnovějších zpráv se totiž zdá, že tato VR náhlavní souprava bude brzy podporovat oficiální instalaci aplikací pro Android.

Ačkoli se jedná o neoficiální informaci, pravděpodobnost, že se uživatelé této novinky dočkají, je velká. Uživatel vystupující pod přezdívkou TheMysticle totiž na svém twitterovém účtu sdílel náhledy této novinky – vidíme tak například populární Zoom, TikTok, Spotify či Candy Crush (twitterový příspěvek najdete na konci tohoto článku).

Pravděpodobnost, že se Facebook k tomuto kroku skutečně odhodlá, je přitom o to větší, pokud vezmeme v potaz, že Oculus Quest 2 běží na jedné z verzí operačního systému Android. Už nyní je proto možné do náhlavní soupravy stáhnout aplikace pro Android, a to pomocí bezdrátového ADB připojení. Přidáním aplikací pro Android do Oculus Store by se však jejich přístupnost pochopitelně výrazně zjednodušila a otevřela všem uživatelům.

V současné době se aplikace pro Android, která není primárně vytvořena pro VR, v headsetu zobrazí jako 2D plovoucí okno na domovské obrazovce Oculus. Nejde tedy o žádný velkolepý zážitek. Pokud by ale došlo k oficiálnímu spuštění, je velmi pravděpodobné, že by přineslo i změny právě v tomto ohledu.

Přidání aplikací pro Android do Oculus Quest 2 je od Facebooku chytrým krokem, tato náhlavní souprava se tak totiž pro řadu uživatelů stane ještě zajímavější. Nová funkce by mohla být velmi užitečná i v rámci virtuální kanceláře Infinite Office.

Jsme proto zvědaví, zda v současné době Facebook uvedenou novinku testuje anebo již plánuje oficiální zavedení pro všechny uživatele.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.