Zdroj: Oculus

Oculus Quest 2 získává funkci Air Link, která umožňuje bezdrátově využít výkon PC

Společnost Oculus určuje v současnosti trendy ve světě virtuální reality. Jeho druhá generace brýlí Quest je cenově dostupná a zároveň umožňuje využívat brýle buď jako samostatně stojící zařízení, nebo jako periferii připojenou k PC. A právě druhé možnosti se týká novinka, kterou společnost Oculus oznámila – spouští totiž funkci Air Link, která umožní možnosti drátového propojení mezi brýlemi a počítačem realizovat bezdrátově.

Air Link je součástí aktualizace softwaru Oculus v28, která se postupně dostává k uživatelům. K zapojení Air Linku je nutné mít tuto aktualizaci nainstalovanou jak v PC, tak v samotných brýlích. Air Link dokáže v případě, že PC disponuje dostatečně výkonnou Wi-Fi, plně nahradit kabel.

To, že funkce Air Link je součástí brýlí Quest 2, se v komunitě majitelů vědělo poměrně dlouho. Některým uživatelům se dokonce podařilo funkci využít už před jejím oficiálním vydáním. Společnost Oculus ale varovala, že to nereprezentuje reálný zážitek. Pod tlakem dokonce Oculus tuto funkci spustil o týden dříve, než měl původně v plánu.

Oculus říká, že kabelové připojení bude stále u některých her přinášet lepší grafiku a také bude brýle během hraní nabíjet, což Air Link pochopitelně nedokáže. Přesto je to pro fanoušky tohoto systému výrazný impuls, protože bezdrátovost a s ní spojená volnost je jednou z hlavních devíz těchto brýlí. Nyní se navíc maže nevýhoda, kterou byl slabší herní výkon, takže brýle Oculus Quest 2 jsou zase o něco blíže k dokonalosti.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.