Zdroj: Razer

Od herních periferií k ochraně před Covidem-19 – společnost Razer představila vlastní chytrou dýchací masku

Vypadá to, že roušky, ústenky a respirátory budou lidskou společnost ještě nějaký čas provázet. A je vidět, že jako každý nástroj, i tyto ochranné pomůcky se neustále zlepšují a posouvají. V rámci veletrhu CES představila společnost Razer svoji vlastní verzi futuristické ochranné masky, která v sobě kombinuje design a zajímavé technologické funkce, takže ji dnešní terminologií můžeme označit jako chytrou.

Jedná se o opakovaně použitelný respirátor N95 označovaný jako Project Hazel. Koncepční design klade důraz na použití recyklovaných plastů, ty jsou pochopitelně odolné proti vlhkosti a poškrábání. V oblasti úst je potom použitý transparentní materiál, což při komunikaci pomáhá při odezírání ze rtů a čtení mimiky.

Podobě masky dominují dva kulaté výdechové filtry, jejichž obvod je opatřen barevnými LED páskami. Tyto výdechové filtry v sobě navíc skrývají dvojici reproduktorů, které pomáhají zesilovat hlas uživatele, což usnadňuje komunikaci.

Celé zařízení je pochopitelně opakovaně použitelné a součástí balení je i dobíjecí stanice, která slouží zároveň k dezinfekci masky pomocí UV záření. V oblasti nosu a očí je jako materiál použitý zdravotnický silikon, aby maska dobře přiléhala k obličeji a byla zároveň v rámci možností pohodlná. Na obličeji nositele ji přidržuje dvojice popruhů provléknutých za ušima. Otázkou je, jak bude maska pohodlná vzhledem ke své pravděpodobně vyšší váze (v porovnání s textilní rouškou nebo respirátorem).

Jaká je pořizovací cena tohoto produktu a kdy by měl být dostupný, společnost Razer nesdělila.

Zdroj: https://press.razer.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.