Foto: Unsplash

Od příštího roku končí podpora Google Chrome pro systémy Windows 7 a Windows 8.1

Google, Chrome, systém, operační, Windows 7, Windows 8.1, aktualizace, poslední, finální, 2023, podpora, konec, ukončení, bezpečnost, bezpečnostní, prohlížeč, webový, upgrade, verze, 110Společnost Google totiž uvedla, že začátkem příštího roku (předběžně se mluví o 7. únoru 2023) vydá finální verzi prohlížeče Chrome pro Windows 7 a Windows 8.1. Chrome 110 bude podle stránky podpory společnosti Google poslední verzí, která bude podporovat tyto starší operační systémy Microsoftu.

Přestože se na první pohled může zdát, že jde o triviální problém a tato nejnovější zpráva se dotkne jen malého procenta uživatelů, opak je pravdou. Systém Windows 7, který byl poprvé vydán v roce 2009 a Microsoft jeho podporu oficiálně ukončil v roce 2020, používá překvapivě stále celá řada uživatelů. Ještě v loňském roce se toto číslo odhadovalo na nejméně 100 milionů počítačů. To znamená, že spousta lidí může brzy používat jak nepodporovaný operační systém, tak nepodporovaný webový prohlížeč, což by mohlo představovat značné bezpečnostní riziko.

Ačkoli bude Chrome fungovat i po aktualizac na poslední verzi 110, podle stránky podpory již nebude pro systémy Windows 7 a Windows 8.1 v budoucnu dostávat žádné aktualizace. Pokud tedy stále používáte některý z těchto starších operačních systémů, doporučujeme co nejdříve provést jeho aktualizaci. Nejenže tak získáte bezpečnostní aktualizace i do budoucna, ale budete také moci využívat nejnovější funkce a další vylepšení.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.