Foto: Pxhere

Odstoupil generální ředitel Twitteru Jack Dorsey

Twitter zasáhla velká změna – z jeho vedení odstoupil Jack Dorsey, jeho zakladatel a generální ředitel. Na jeho místo s okamžitou platností nastoupil dosavadní technický ředitel Parag Agrawal.

Dorsey ke svému odstoupení z funkce zveřejnil dlouhý e-mail pro zaměstnance Twitteru, v němž vysvětlil, co ho k tomuto kroku vedlo. Jedním z hlavních důvodů je podle jeho vyjádření to, že pro společnost není dobré, aby ji vedl její zakladatel, naopak je to nezdravé a Twitter je podle něj „připraven posunout se dál od svých zakladatelů“. „Není mnoho zakladatelů, kteří dají přednost své společnosti před vlastním egem,“ uvedl například. Zároveň ve svém textu vyjádřil velkou podporou nastupujícímu Agrawalovi.

Dorsey plánuje zůstat ve firmě ještě zhruba dalších šest měsíců, aby pomohl se změnami, které budou nyní následovat. Poté ze společnosti nadobro odejde. V posledních šesti letech se přitom nacházel v neobvyklé situaci, kdy vedl současně dvě významné technologické společnosti: Twitter a Square. Tato situace však některým akcionářům vadila – například investiční společnost Elliott Management vyzvala Dorseyho, aby opustil svou pozici ve společnosti Twitter již loni (nicméně později došlo ke vzájemné dohodě).

Agrawala čeká nelehký úkol – měl by totiž splnit nové cíle Twitteru, který by chtěl zvýšit své příjmy z reklamy (která je dosud jejich největším zdrojem). Do konce roku 2023 plánuje 315 milionů uživatelů za jediný den, kteří uvidí reklamu, což by mělo přinést zdvojnásobení tržeb.

Nicméně společnost v posledních letech zkoumá i jiné druhy příjmů. V lednu například Twitter koupil službu pro zasílání newsletterů Revue a integroval ji do své platformy. Uživatelé tak mohou čtenářům účtovat poplatky za čtení newsletterů a Twitter si z nich bere pětiprocentní podíl.

A nedávno například společnost uvedla na trh službu Twitter Blue za 3 dolary měsíčně, která za tento poplatek přidává nové funkce, jako je tlačítko pro vrácení zprávy, složky záložek či zpřehlednění vláken.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.