One Plus 7T nabídne 90Hz obrazovku a lepší čip, stát bude ale méně než jeho předchůdce

Na podzimní mobilní scénu dnes přibyl nový podařený přírůstek. Čínský výrobce mobilních telefonů totiž představil svou novinku One Plus 7T. Jak název napovídá, navazuje na své předchůdce z řady One Plus 7 a kombinuje, respektive vylepšuje jejich vlastnosti.

Společnost One Plus je známá tím, že dovede přinést nekompromisní mobilní výkon vlajkových lodí, za cenu telefonů vyšší střední třídy. Pro řadu fanoušků značky tak bylo trochu zklamání, když letos na jaře představil svůj nejlepší telefon s cenou přesahující částku v přepočtu 20 000 Kč. Jednalo se o model One Plus 7 Pro, který byl doplněn levnějším OnePlus 7. A právě to nejlepší z obou mobilů si bere novinka One Plus 7T.

U modelu One Plus 7 Pro se jeho tvůrci nebáli experimentů. Displej protáhli po vzoru Samsungu a Huawei přes hrany telefonu a přední stranu displeje nechali bez selfie kamery, která byla ukryta v těle telefonu a bylo možné ji vysunout, pokud ji chtěl majitel použít. Tyto prvky u modelu One Plus 7T nenajdete. Co si však telefon od svého předchůdce bere, je AMOLED displej s rozlišením 1080p a obnovovací frekvencí 90 Hz, který se řadí mezi nejlepší na trhu.

Od klasického modelu One Plus 7 si novinka přebírá o něco menší velikost a design displeje s nepatrným vyříznutím pro kameru (to by u novinky mělo být podle autorů o 32 procent menší) a standardní hrany telefonu.

Generace telefonů One Plus 7 proslula velmi dobře zpracovanou čtečkou otisků prstů v displeji, kterou mnozí považují za tu nejlepší, jež je v současnosti k dispozici. Novinka na ni sází také s tím, že ji vývojáři navíc softwarově vylepšili, takže by čtečka měla fungovat o něco rychleji. Rychlejší bude i procesor, protože standardní verzi Snapdragonu 855 nahradila její verze Plus. O kolik posune novinka výkon telefon dopředu však zatím nevíme. Zrychlit by se mělo i nabíjení, podle svých tvůrců se nový telefon nabije z nuly na sto procent za pouhou jednu hodinu. Bezdrátové nabíjení telefonům One Plus stále chybí.

Zadní fotoaparát telefonu One Plus 7T má tři čočky, kromě standardního 48megapixelového objektivu tak nabídne i teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Fotoaparátem se tak podobá modelu One Plus 7 Pro. Rozdíl je v tom, že teleobjektiv nabídne pouze dvojnásobný zoom.

Asi nejzajímavější zprávou je, že novinka bude levnější než model One Plus 7 Pro, a to přibližně o 80 dolarů (do jaké míry se tento rozdíl projeví na českém trhu, zatím není jasné). Varianta s 8 GB RAM a 128GB úložištěm bude stát 600 dolarů. Větší verzi s 256GB úložištěm zatím One Plus přinese pouze zákazníkům v Číně a Indii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.