Foto: se svolením OnePlus

OnePlus 10 Pro při testu odolnosti neobstál – rozlomil se

OnePlus 10 Pro je prozatím dostupný pouze na trzích v Číně, brzy by se však měl rozšířit i do dalších zemí. Ačkoli tento nový telefon nabízí řadu vlajkových parametrů (například včetně procesoru Snapdragon 8 Gen 1 či 5 000mAh baterie), ukazuje se, že s odolností na tom není úplně nejlépe.

Youtuber Zack Nelson, tvůrce populárního kanálu JerryRigEverything, podrobil OnePlus 10 Pro obvyklému testu odolnosti. V momentě, kdy se Nelson pokusí telefon ohnout, zadní kryt a displej začnou praskat. Když zatlačí znovu, praskliny se rozšíří a telefon se doslova rozlomí vejpůl. Podle videa (na konci tohoto článku) se přitom zdá, že Nelson nemusel vyvinout příliš velkou sílu.

Po rozlomení OnePlus 10 Pro už je smartphone pochopitelně nepoužitelný. Nelson proto odlomí zbytek zadního skla, aby si prohlédl vnitřek telefonu. Je vidět, že telefon se zlomil přímo nad baterií. Tvůrce videa přitom ukazuje, že pro rozlomení byly ideální podmínky – tlačítko hlasitosti totiž končí v místě, kde končí také baterie, a plášť telefonu byl v těchto místech tenčí, než bychom čekali.

Ačkoli je jasné, že Nelson musel k rozlomení vyvinout přeci jen nějakou sílu, což uživatelé pravděpodobně dělat nebudou, na druhou stranu bychom očekávali, že tato novinka bude odolnější. Pro uživatele, kteří si chtějí OnePlus 10 Pro pořídit, jde o upozornění, aby na svůj budoucí telefon byli v tomto smyslu opatrnější.

Společnost OnePlus byla požádána o komentář k celému videu. Prozatím však vyjádření nepřinesla. Jedním z možných řešení by samozřejmě mohlo být zesílení kritického místa.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.