Zdroj: Oneplus

OnePlus 9 Pro bude mít fotoaparát švédské značky Hasselblad, otázkou je, zda přinese zlepšení

Zajímavou novinku o fotovýbavě telefonu OnePlus 9 Pro přinesl nejnovější únik. Ačkoli prozatím fotoaparáty v telefonech OnePlus rozhodně nepatřily mezi špičku, zdá se, že čínský výrobce změnil taktiku. Youtuber, který si říká Dave2D, totiž zveřejnil fotografie telefonu, který vypadá jako OnePlus 9 Pro a u nějž na modulu fotoaparátu nelze přehlédnout nápis Hasselblad. Švédská společnost Hasselblad se přitom zabývá výrobou špičkových profesionálních fotoaparátů.

OnePlus 9 Pro bude disponovat čtveřicí fotoaparátů – dvěma 48Mps senzory (konkrétně půjde o primární a širokoúhlý snímač), teleobjektivem s trojnásobným optickým zoomem a čtvrtým senzorem, jehož funkce prozatím není známa (každopádně nejspíš půjde o senzor pro hloubku ostrosti).

Nadšení ale bohužel není na místě. Ačkoli Hasselblad patří mezi špičkové výrobce fotoaparátů, v minulosti se o spolupráci s výrobci mobilních telefonů již pokoušel (konkrétně šlo o Motorolu). A ačkoli došlo k vylepšení fotografování statických snímků, celkově spolupráce nepřinesla to, co většina uživatelů očekávala. Otázkou proto je, zda se podobný scénář nebude opakovat i nyní a zda OnePlus po tomto výrobci nesáhl jen z důvodu přilákání pozornosti. Velký skok v oblasti fotoaparátů OnePlus proto s velkou pravděpodobností očekávat opravdu nemůžeme. Je ale pravdou, že nic nelze vědět dopředu a určitá míra naděje je proto na místě.

Kromě fotoaparátu Dave2D také potvrdil 120Hz displej s rozlišením 1440p. Smartphone také bude dodáván s 12 GB (příp. 11 GB) RAM a 256GB úložištěm. Na další podrobnosti si však budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.