OnePlus chce v soutěži vybrat oficiální název pro svou chytrou televizi

Společnost OnePlus dva dny po oznámení, že pracuje na chytré televizi OnePlus TV, pro ni chce v soutěži vybrat definitivní název. Odměnou pro šťastlivce s nejlepším návrhem nebude nic jiného než právě první vyrobený kus chytré televize a kromě toho mu bude zaplacena cesta na speciální event, kde bude již s novým názvem představena.

Společnost nejprve ze všech došlých návrhů vybere deset nejlepších z celého světa a deset z čínské komunity, přičemž každá osoba obdrží nová sluchátka OnePlus Bullet Wireless.  Návrhy do soutěže se přijímají do 17. října, přičemž jména finalistů budou oznámena 31. října a vítěz před 17. prosincem. Do soutěže se lze přihlásit na oficiálním fóru společnosti.

Chytrá televize je součástí plánu ambiciózního čínského výrobce zaměřit se v příštím roce na AI, nastupující síť 5G a s ní spojenou inteligentní konektivitu. Zařízení podle blogového příspěvku šéfa společnosti Petea Laua vstoupí na trh v příštím roce. Televize se má soustředit na propojení se smartphonem a dostane do vínku některé AI funkce nabízené chytrými reproduktory Echo nebo Google Home. Bližší informace si však nechal pro sebe.

Lau se ale o některé nové detaily přece jen podělil, a to v rozhovoru pro web pcmag.com. Televize prý bude mít rozlišení 4K, používat displej typu LED a poběží na operačním systému nejmenovaného „velkého mainstreamového poskytovatele“. Podle webu techspot.com je pravděpodobné, že to bude systém Android TV. Vedle toho má televize disponovat mikrofony na dálku, které jí umožní ve stylu hlasového asistenta odpovídat na otázky uživatele, ať už je v domácnosti kdekoli, a také odkudkoli ovládat kompatibilní zařízení.

 

Zdroj: techspot.com, pcmag.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.