OnePlus chystá na příští rok svůj první 5G smartphone, spolupracuje s americkými mobilními operátory

Ambiciózní výrobce smartphonů OnePlus vyvíjí svůj první telefon síťového standardu 5G a plánuje jej vydat příští rok. Aby se dostal k ještě více zákazníkům, spolupracuje výrobce s americkými mobilními operátory.

Zatím blíže neurčený smartphone má být jedním z prvních 5G telefonů, které budou příští rok dostupné v počátcích fungování nové sítě v USA. Telefony společnosti zaznamenaly během krátké doby velmi solidní ohlas díky značně příznivému poměru cena/výkon. Jejím nejnovějším smartphonem je OnePlus 6, který si vypůjčuje některé designové prvky od iPhonu X (výřez v displeji, skleněné tělo apod.) a v mnoha ohledech nabízí srovnatelný výkon a funkce, ale za cenu o několik stovek dolarů nižší. Konkrétně se prodává za 529 dolarů, zatímco iPhone vyjde na 999 dolarů.

Jedním z největších problémů, které brání většímu rozšíření telefonů mladého čínského dravce, je právě to, že nejsou k dostání u amerických mobilních operátorů, kde se prodává většina smartphonů. V tuto chvíli není jasné, se kterými společnostmi výrobce spolupracuje, ale jedním z nich by mohl být gigant AT&T, u nějž je potvrzeno, že jeho síť si s telefony OnePlus rozumí. (OnePlus své smartphony americkým zákazníkům prodává přímo prostřednictvím svého webu).

O specifikacích telefonu toho v tuto chvíli není známo téměř nic. Spekuluje se o tom, že bude používat modem nové generace Snapdragon X50 od Qualcommu a že by mohl běžet tak jako model OnePlus 6 na čipu Snapdragon 845.

 

Zdroj: venturebeat.com