Foto: se svolením OnePlus

OnePlus představilo svůj první tablet OnePlus Pad

První tablet čínské společnosti OnePlus rozhodně nemá malé ambice a bude velmi odlišný od všech konkurenčních zařízení. OnePlus Pad nabídne 11,6palcový displej s neobvyklým poměrem stran 7:5 a obnovovací frekvencí 144 Hz, což ocení zejména hráči. Design zaujme snadno uchopitelným 2,5D okrajem a středovým fotoaparátem, u něhož nehrozí, že jej při fotografování nechtěně zakryjete prsty.

Všechny technické podrobnosti o této novince prozatím chybí, nicméně již nyní víme, že OnePlus Pad bude přiměřeně rychlý díky čipu Dimensity 9000 od MediaTeku a nabídne až 12 GB RAM. Slušná by mohla být i výdrž baterie. Napájecí zdroj s kapacitou 9510 mAh údajně umožní až 14,5 hodiny přehrávání videa a 67W rychlonabíjení SuperVOOC dokáže tablet dobít za 80 minut. Dolby Atmos navíc slibuje filmový zvuk.

Výhodou je i to, že budoucí majitelé nebudou muset zvlášť přikupovat příslušenství, jelikož nový tablet se bude dodávat s perem (Stylo) i magnetickou klávesnicí. Software by mohl být povědomý zejména uživatelům telefonů stejnojmenné značky. Tablet bude moci telefon také snadno používat jako hotspot pro mobilní data.

Pokud si na OnePlus Pad již nyní děláte zálusk, budete si muset ještě nějakou dobu počat. Společnost totiž zatím nezveřejnila datum vydání ani cenu (víme jen, že předobjednávky se otevřou v dubnu). Všechny důležité informace by se však měly objevit v následujících týdnech.

Zdroj: engadget.com