Foto: Unsplash

OpenAI představuje svou dezinformační strategii před americkými volbami

V době, kdy se USA připravují na prezidentské volby, představila společnost OpenAI své plány na potlačení dezinformací souvisejících s volbami, přičemž se zaměřuje na zvýšení transparentnosti původu informací. Jedním z opatření je využití kryptografie k zakódování obrázků generovaných DALL-E 3. To umožní platformě lépe detekovat obrázky generované umělou inteligencí, aby voliči mohli posoudit důvěryhodnost určitého obsahu.

Tento přístup je podobný, ne-li lepší než SynthID společnosti DeepMind, který je součástí vlastní strategie společnosti Google pro volební obsah. A také generátor obrázků s umělou inteligencí společnosti Meta přidává do svého obsahu neviditelný vodoznak.

OpenAI uvedla, že bude brzy spolupracovat s novináři, výzkumníky a platformami na zpětné vazbě ke svým opatřením. Ve stejném duchu se uživatelům ChatGPT začnou v reálném čase zobrazovat zprávy z celého světa doplněné o poznámku a odkazy. Pokud se budou ptát na základní otázky (například kde volit nebo jak volit), budou přesměrováni na CanIVote.org, oficiální online zdroj o hlasování v USA.

Kromě toho OpenAI opakuje své stávající zásady týkající se zastavení pokusů o vydávání se za voliče v podobě deepfakes a chatbotů, jakož i obsahu vytvořeného s cílem narušit volební proces nebo odradit lidi od hlasování. Společnost také zakazuje aplikace vytvořené pro politickou kampaň a v případě potřeby její nové GPT umožňují uživatelům nahlásit potenciální porušení.

Společnost OpenAI tvrdí, že poznatky z těchto opatření (pokud budou úspěšná) jí pomohou zavádět podobné strategie po celém světě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.