Foto: Pexels

OpenAI údajně pracuje na vyhledávací funkci pro ChatGPT

Společnost OpenAI údajně pracuje na funkci vyhledávání pro ChatGPT, která by z chatbota mohla udělat skutečnou alternativu k vyhledávači Google. Podle agentury Bloomberg společnost v současné době vyvíjí funkci, která dokáže prohledávat web, hledat odpovědi na uživatelské dotazy a nabídnout výsledky doplněné o citace zdrojů. ChatGPT by mohl například přebírat informace z Wikipedie nebo blogových příspěvků a při pokládání otázek odkazovat na jejich původní stránky.

Agentura Bloomberg uvádí, že v jedné verzi experimentální vyhledávací funkce dokáže ChatGPT zobrazit obrázky spolu s písemnými odpověďmi, pokud jsou relevantní. V případě, že chatbot považuje ilustrované návody nebo schémata za užitečné pro položený dotaz (například „jak vyměnit kliku“ nebo „jak vyčistit klimatizaci splitového typu“), může je zahrnout do svých odpovědí.

Začátkem tohoto měsíce společnost OpenAI vytvořila novou subdoménu s adresou search.chatgpt.com. O víkendu se zřejmě nakrátko přesměrovala na hlavní stránku ChatGPT, i když při pokusu o přístup se nyní zobrazí hláška Nenalezeno. Ačkoli společnost tento konkrétní počin zatím oficiálně nepotvrdila, práce na vyhledávání s umělou inteligencí je logickým dalším krokem, pokud chce i nadále konkurovat svým největším rivalům.

Google nedávno rozšířil testování výsledků vyhledávání s umělou inteligencí a začal je zobrazovat i uživatelům, kteří se k tomu nepřihlásili. Dále je tu Perplexity, startup, jehož hodnota je v současnosti 1 miliarda dolarů, a to díky vyhledávači poháněnému umělou inteligencí, který Rabbit používá k odpovídání na dotazy položené prostřednictvím zařízení R1.

Zdroj: engadget.com