Foto: Unsplash

OpenAI umožní vývojářům zabudovat ChatGPT do svých aplikací

Společnost OpenAI, která stojí za ChatGPT a DALL-E 2, dnes oznámila zásadní novinku – spouští pro vývojáře API, a to jak pro ChatGPT, tak i pro model přepisu řeči Whisper. Nové rozhraní API ChatGPT bude používat stejný model umělé inteligence (gpt-3.5-turbo) jako populární chatbot, což vývojářům umožní přidávat do svých aplikací buď nezměněné, nebo upravené odpovědi ChatGPT. Mezi první aplikace využívající ChatGPT API se řadí aplikace My AI od společnosti Snap nebo studijní aplikace Quizlet, která nově nabízí funkci virtuálního instruktora.

Cena služby na rozhraní API ChatGPT je 0,002 USD (0.044 Kč) za 1 000 tokenů (přibližně 750 slov). Nové možnosti pro vývojáře se přidávají ke službě ChatGPT Plus pro běžné uživatele, která byla spuštěna v únoru a stojí 20 dolarů měsíčně (440 Kč).

Nové rozhraní API Whisper je poté hostovanou verzí již existujícího open-source modelu Whisper pro převod řeči na text, který byl spuštěn v září minulého roku. „Vydali jsme model, ale to vlastně nestačilo k tomu, aby se kolem něj vytvořil celý vývojářský ekosystém,“ řekl v úterý prezident a spoluzakladatel OpenAI Greg Brockman serveru TechCrunch. „Rozhraní Whisper API je stejně velký model, který můžete získat i jako open source, jen je více optimalizován. Je mnohem, mnohem rychlejší a velmi pohodlně se ovládá.“ Přepisovací API bude vývojáře stát 0,006 dolaru (0,13 Kč) za minutu, přičemž umožní „robustní“ přepis do více jazyků a zajistí i překlad.

Zdroj: www.engadget.com