Foto: Unsplash

OpenAI uzavřela dohodu s Redditem, obsah z této sociální sítě zamíří do ChatGPT

OpenAI a Reddit ve čtvrtek oznámily partnerství, které umožní OpenAI zobrazovat diskuse na Redditu v ChatGPT a Redditu přinášet uživatelům AI funkce. Partnerství umožní OpenAI zobrazovat obsah Redditu zejména v souvislosti s aktuálními tématy. Součástí dohody je také to, že se OpenAI stane reklamním partnerem Redditu, což znamená, že bude na této platformě provozovat reklamy.

Dohoda je podobná té, kterou Reddit podepsal se společností Google v únoru a která má údajně hodnotu 60 milionů dolarů. Mluvčí Redditu odmítl sdělit podmínky dohody s OpenAI a OpenAI na žádost o komentář nereagovala.

OpenAI stále častěji uzavírá partnerství s vydavateli, aby získala data pro další trénink svých modelů umělé inteligence. Jen za posledních několik týdnů podepsala společnost dohody s Financial Times a Dotdash Meredith. V loňském roce také uzavřela partnerství s německým vydavatelstvím Axel Springer, aby mohla trénovat své modely na zprávách z Politico a Business Insider v USA a Bild a Die Welt v Německu.

Na základě nové dohody získá OpenAI přístup k rozhraní API pro data Redditu, které jí podle společnosti poskytne obsah z Redditu v reálném čase. Není jasné, jaké funkce poháněné umělou inteligencí Reddit v důsledku tohoto partnerství do své platformy zabuduje. Mluvčí společnosti Reddit se k tomu odmítl vyjádřit.

V loňském roce se získání přístupu k datům Redditu, bohatému zdroji informací v reálném čase, generovaných lidmi a často vysoce kvalitních, stalo spornou otázkou poté, co společnost oznámila, že začne vývojářům účtovat poplatky za používání jejího rozhraní API. V důsledku toho byly desítky klientů Redditu třetích stran nuceny ukončit činnost a tisíce subredditů na protest zmizely. Reddit si tehdy stál za svým a tvrdil, že velké společnosti s umělou inteligencí získávají jeho data bez placení. Od té doby Reddit zpeněžuje svá data tím, že uzavírá podobné dohody jako se společnostmi Google a OpenAI.

Zdroj: engadget.com