Operační systém vozů Tesla dostane nový update, nabídne Spotify, Netflix, YouTube a Hulu

Společnost Tesla včera oznámila, že začíná s distribucí aktualizací operačního systému pro své vozy Model SModel X, Model 3. Jedná se v pořadí již o desátou iteraci, která přinese celou řadu funkcí pro pohodlnější využití automobilů. Jako první se operační systém dostane k těm, kteří si připlatili za funkce Full Self-Driving a po přibližně týdnu by měla začít distribuce i do vozů ostatní řidičů. Podle Muska se jedná zatím o největší softwarovou aktualizaci, kterou Tesla provedla.

Systém automobilů dostane nově služby Spotify Premium, Netflix, YouTube a Hulu (včetně živého televizního vysílání). Video lze zatím používat pouze pokud je automobil zaparkovaný (což se pravděpodobně změní s příchodem plně autonomního režimu, který Tesla plánuje zavést). Hudební předplatné Spotify bude možné pochopitelně používat i během jízdy, jedná se o službu, po níž majitelé Tesly dlouho volali.

Mezi nové funkce patří i režim Caraoke, který umožní zpěv s přáteli nebo i sólovým zpěvákům na dlouhých cestách. V nabídce Tesla Arcade se taky objeví první úrovně slibované hry Cuphead. Hlasové funkce byly obohaceny o pokyny “I’m feeling lucky, I’m feeling hungry. Po nich automobil najde zajímavé místo v okolí, respektive dobrou restauraci a dovede k nim uživatele.

Majitelé vozidel Full Self-Driving dostanou navíc funkci Smart Summon, která umožní přivolat auto na parkovišti, pokud je jeho majitel v dohledu. Všem pak bude k dispozici režim Joe, který dbá o spánek spolucestujících tím, že brání prudkým výkyvům zvukové hladiny v kabině automobilu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.