Oppo a Ericsson podepsaly víceletou smlouvu o patentech

Společnosti Oppo a Ericsson podepsaly víceletou patentovou dohodu. Smlouva zahrnuje licencování patentů i spolupráci na některých projektech – jak službách, tak produktech.

Podle šéfa divize pro správu globálního duševního vlastnictví firmy Oppo Adlera Fenga „položí tato smlouva pevné základy pro další spolupráci mezi oběma společnostmi v éře 5G“.

Ericsson, který patří mezi největší světové poskytovatele telekomunikačních technologií, prohlásil, že „tato důležitá dohoda potvrzuje hodnotu patentového portfolia firmy a ještě více osvědčuje hodnotu licenčního programu FRAND“. Dodal, že do dnešního dne podepsal již přes 100 patentových smluv.

Ambiciózní čínský výrobce smartphonů přikládal k patentové politice vždy velkou váhu a momentálně se může chlubit zhruba 8 tisíci schválenými patenty a 33 tisíci patentovými přihláškami po celém světě. Již dříve také podepsal patentové „dealy“ s dalšími technologickými giganty, jako je Qualcomm, Dolby nebo Nokia.

Smlouva mezi Ericssonem a Oppem konkrétně zahrnuje portfolia patentů z oblasti 2G, 3G a 4G sítí, 5G sítí se budou týkat zmíněné projekty. Ty by měly zahrnovat např. testování zařízení nebo předvedení novinek na veletrhu MWC.

 

Zdroj: gizchina.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.