Foto: se svolením Oppo

Oppo představilo vlastní AR brýle, konkurenta Google Glass

V roce 2020 představil Google brýle pro rozšířenou realitu Glass Enterprise Edition 2, které nejsou určeny pro běžné uživatele, ale pro vývojáře a firmy. Nyní se společnost Oppo rozhodla přinést na čínský trh vlastní konkurenční produktOppo Air Glass. Cena prozatím nebyla oznámena, do prodeje (prozatím pouze v Číně) se však dostanou v prvním čtvrtletí roku 2022.

Podobně jako Google Glass jsou brýle Oppo Air Glass navrženy tak, aby poskytovaly jednoduché informace v nejrůznějších případech – např. při navigaci (navigační mapa se promítne do reality), potřebě překladu (brýle umí v reálném čase překládat řeč partnera), nahlédnutí do kalendáře, zjištění počasí nebo třeba sledování kondice. Oppo tyto schopnosti souhrnně označuje jako „asistovanou realitu“. Brýle jsou navíc lehké (váží pouze 30 gramů), malé a snadno přenositelné.

Těchto vlastností je dosaženo pomocí energeticky úsporného mikroprojektoru Spark, který je velký zhruba jako jedno kávové zrnko. V něm je umístěn čip Micro LED, který dokáže promítnout obraz o velikosti 640 x 480 na displej brýlí (který je větší než u Google Glass).

Novinku pohání čip Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Po spárování s telefonem Oppo (se systémem ColorOS 11 nebo novějším) nebo hodinkami Oppo Watch může uživatel například procházet oznámení klepnutím na dotykový panel Air Glass nebo jednoduše kývnutím hlavou. Zavřít oznámení pak může opětovným klepnutím či mírným potřesením hlavou. Procházení jednotlivými aplikacemi probíhá jednoduchým přejetím prstem po dotykové liště. Společnost Oppo také testuje technologii sledování gest rukou prostřednictvím hodinek Oppo Watch pro intuitivnější ovládání.

Ze strany společnosti Oppo však jde prozatím spíše o experimentální projekt, jelikož zařízení bude uvedeno na čínský trh pouze v omezeném množství.

Zdroj: engadget.com