Oppo přichází s novými chytrými hodinkami, na první pohled jsou inspirovány Apple Watch

Již na loňském technologickém eventu Inno Day v Číně společnost Oppo uvedla, že v první čtvrtině roku 2020 uvede na trh řadu nových produktů. Konkrétně půjde o smartphony Reno 3 a Reno 3 Pro 5G, inteligentní bezdrátová sluchátka, brýle pro virtuální realitu a nové chytré hodinky.

Podle oficiálního vyjádření společnosti Oppo budou chytré hodinky během čtvrtletí letošního roku určitě představeny. Na čínské sociální síti Weibo navíc viceprezident společnosti Oppo, Shen Yiren, zveřejnil obrázek chystaných hodinek.

Hodinky mají hranatý displej se zaoblenými rohy, který sice není tak esteticky líbivý jako kulatý tvar, ale na druhou stranu je praktičtější, jelikož se na něj vejde výrazně více informací. Displej je uložen ve zlatém kovovém těle se dvěma tlačítky na pravé straně, čímž získává na eleganci. Pásek je krémově bílý. Co ale nelze na první pohled přehlédnout, je výrazná inspirace designem hodinek Apple Watch.

Co se týče technických parametrů, konkrétní informace stále chybí. Vzhledem k tomu, že se společnost Oppo na Inno Day zmiňovala i o podpoře eSIM, lze proto očekávat, že by jí nový model mohl disponovat.

S velkou jistotou můžeme ale říci, že chytré hodinky budou mít EKG senzor, díky němuž bude mít uživatel přehled o srdeční frekvenci a rytmu, a dokonce o případné arytmii (fibrilaci síní).

EKG v chytrých hodinkách ale není ničím novým. S touto funkcí nejdříve přišel Apple (Apple Watch Series 4), a poté také Samsung (Galaxy Watch Active2), Withings (ScanWatch) a také Xiaomi (Verge 2). Je velmi pravděpodobné, že Oppo chytré hodinky budou představeny na stejné akci, na níž společnost odhalí chytrý telefon Oppo Find X2. Předpokládá se ale dostupnost pouze na čínském trhu.

Zdroje: xda-developers.com, gsmarena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.