Foto: se svolením Oppo

Oppo se již brzy pochlubí svým prvním skládacím telefonem Find N

Po téměř třech letech od chvíle, kdy se společnost Oppo pochlubila svým prvním prototypem skládacího telefonu, se již brzy dočkáme také představení prvního skládacího smartphonu Find N. Toto zařízení se nápadně podobá telefonům řady Galaxy Fold od Samsungu. Nicméně Oppo uvedlo, že výsledný produkt vznikl po „čtyřech letech intenzivního vývoje a šesti generacích prototypů“. Oficiálního představení se dočkáme již 15. prosince.

Bohužel prozatím nevíme, jaký procesor Find N nabídne, a neznáme ani další specifikace. Společnost totiž zatím ukázala pouze obrázek a video. Oppo však mluví o „krásném“ zařízení, které se dobře drží v ruce a mělo by být snadno ovladatelné jak v otevřené, tak v zavřené poloze. Společnost také tvrdí, že u tohoto modelu vyřešila veškeré problémy, které provázejí displeje skládacích telefonů.

Zdá se proto, že společnost Oppo zvolila jinou strategii než Samsung, který se svými skládacími zařízeními Fold a Flip pochlubil co nejdříve a až poté ladil hlavní nedostatky (trvalo mu to tři generace, a přesto nejnovější model Fold 3 má stále svoje mouchy). Oppo na to jde jinak a zdá se, že nejdřív vyřešilo všechny zásadní problémy a až teď se pochlubí finálním produktem.

Kromě modelu Find N se Oppo chystá odhalit i další produkty. Prozatím nevíme, o co konkrétně půjde, ale napovědět nám může to, že již dříve tato společnost mluvila o „špičkovém“ neuronovém procesoru (NPU) a chytrých brýlích. Ty by měly pravděpodobně nahradit loňské Oppo AR Glass 2021. Nicméně to se již brzy dozvíme, protože Oppo Inno Day proběhne od 14. do 15. prosince.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.