Otec dítěte zachráněného ve Francii „malijským Spider-Manem“ hrál při probíhající záchraně Pokémon Go

Otec čtyřletého dítěte, které zachránil minulý týden v Paříži malijský imigrant Mamoudou Gassama, byl v inkriminované době zaměstnán hraním oblíbené AR hry Pokémon Go. Gassama za svůj hrdinský čin dostal od místních médií přezdívku „Spider-Man z Mali“.

Dítě viselo z balkonu a nemohlo si samo pomoci. Gassama neváhal, vyšplhal se pro ně a dostal do bezpečí. Po telefonu mu za to poděkoval i francouzský prezident Emmanuel Macron. Na Instagram také napsal, že Gassamu by měli do svých řad přijmout pařížští hasiči. Malijského hrdinu shodou okolností pařížská hasičská a záchranářská služba údajně skutečně přijala, i když zatím jen na 10měsíční praxi.

Příběh se z francouzských médií brzy dostal do mezinárodních a soustředil se hlavně na zachránce samého. Nyní média zveřejnila detaily o tom, co dělal v době, kdy Gassama dítě zachraňoval, jeho otec. Ten se podle pařížského žalobce Francoise Mollinse zdržel cestou domů z obchodu hraním populární mobilní hry. Je prý zdrcený, protože si uvědomuje, co udělal a jaké následky to mohlo mít.

Přestože je Gassama za hrdinu, podle nového zákona o imigraci, který momentálně prochází legislativním procesem, by se musel i tak vrátit domů. Na to jej v rozhovoru upozornil i Macron. Hrdinský čin by mu však měl jeho cestu k získání francouzského občanství (žádost si již podal) ulehčit.

 

Zdroj: theverge.com, bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.