Ověřovatelé faktů Facebooku budou brzy posuzovat příspěvky na Instagramu

Falešné zprávy nebo konspirační teorie nejsou jen problémem pro platformy jako Facebook, YouTube a Twitter, ale rozšířily se také na sociální síti Instagram. Platforma se tedy rozhodla, že se obrátí na ověřovatele faktů, které již využívá Facebook, jeho mateřská společnost.

Příspěvky, jež ověřovatelé vyhodnotí jako falešné, nebudou odstraněny, ale neobjeví se v panelu Explore ani na stránkách s výsledky hashtagů. „Náš přístup k falešným zprávám je stejný, jaký má Facebook – při nalezení takových příspěvků je nebudeme odstraňovat, ale omezíme jejich distribuci,“ uvedl mluvčí Instagramu pro web Poynter.

Od konání loňských amerických voleb do Kongresu Instagram údajně spolupracuje s týmem Facebooku News Feed Integrity. Pokud se na Facebooku najdou obrázky s falešnou informací, jeho technologie pro rozpoznání fotografií je může hledat také na Instagramu. Existuje samozřejmě mnoho falešných příspěvků na Instagramu, které se neobjeví na Facebooku, a naopak. Nyní tak budou podezřelé instagramové příspěvky označeny a poslány přímo k ověřovatelům.

Zpráva přichází necelý týden poté, co Facebook a Instagram zabanovaly pravicové extremisty,  jako je Alex Jones, kvůli propagaci násilí a nenávisti. I když Instagram byl ušetřen některých problémů s obsahem, který se objevil na Facebooku, je zřejmé, že Facebook se snaží zaujmout tvrdší postoj k dezinformacím na obou platformách, píše web endgadget.com

 

Zdroj: endgadget.com, pointer.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.