Zdroj: twitter.com

OxygenOS 11 odhalil režim nahrávání videa 8K při 960 FPS a existenci sluchátek OnePlus Buds Z

Spolu s oficiálním příchodem Androidu 11 pro Pixely a OxygenOS 11 pro telefony OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro, redaktoři serveru XDA Developers objevili v softwarových kódech některé zajímavé funkce. Jde například o režim nahrávání videí v 8K při 960 FPS.

Přestože často lze takto předvídat funkce, které se objeví s budoucí aktualizací aplikace, v tomto případě je také možné, že se jich dočkáme až na zařízení, které se teprve na trhu objeví. Důvodem proto toto tvrzení je zejména skutečnost, že uvedená funkce není v současnosti implementována v žádné sestavě.

Přestože OxygenOS 11 Open Beta 1 pro OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro obsahuje nové kódové řetězce v aplikaci OnePlus Camera, které naznačují, že OnePlus pracuje na zavedení podpory nahrávání videa v neuvěřitelném rozlišení 8K se 960 snímky za sekundu, aktuálně dostupný hardware tuto možnost neumožňuje.

ISP Spectra 480 na Qualcomm Snapdragonu 865 v současnosti nativně zvládne jen 8K při 30 FPS. OnePlus tak pravděpodobně nové rozlišení plánuje až pro další řadu vlajkových telefonů s novou generací Qualcomm procesorů nebo chce společnost tohoto efektu dosáhnout využitím nějakého šíleného upscalingu a interpolace.

Kromě toho XDA odhalilo zmínku o dosud nevydaných sluchátcích OnePlus Buds Z (které budou rozdílné oproti již vydaným OnePlus Buds). Mělo by jít o bezdrátová (TWS) sluchátka, která budou možná dokonce levnější než OnePlus Buds. Podle dohadů by mohla být spuštěna spolu s OnePlus 8T, jde však jen o spekulace a další informace chybí.

Co se týče telefonu OnePlus 8T, praděpodobně existují pouze dvě varianty – „kebab“, který bude určen pro kanadský a indický trh, a „kebabt“ určený pro USA.

Zdroj: xda-developers.com