Foto: se svolením Panasonic

Panasonic uvádí na trh reproduktor, který se nosí na krku

Společnost Panasonic uvádí na trh reproduktor s prostorovým zvukem, který se nosí na krku a je určen zejména pro hráče. Tato zakřivená čtyřkanálová sestava reproduktorů, vypadající jako cestovní polštář, se umisťuje na krk a hráč má díky tomu volné nejen uši, ale i celou hlavu.

Přístroj nese název SoundSlayer Gaming Speaker, připojuje se přes USB nebo 3,5 jack a po připojení by se teoreticky měl chovat jako klasický reproduktor. To také znamená, že by měl být kompatibilní téměř s jakýmkoliv zařízením. Na webových stránkách je uvedena kompatibilita s Windows 10, PS5, Xbox řady S/X, Nintendo Switch a také s některými staršími konzolemi. SoundSlayer má dva mikrofony pro herní chat s funkcí redukce ozvěny.

Hráčům jsou k dispozici tři různé herní režimy. Režim RolePlaying je určen pro hraní imerzivních RPG her. Režim FPS je naopak nastaven tak, aby zvýraznil zvuky, jako například kroky, které pomáhají lokalizovat nepřátelské hráče. Hlasový režim poté v případě potřeby zpřehlední dialogy.

Sestava reproduktorů SoundSlayer Gaming Speaker však není levná. Na Amazonu se prodává za £160 (4,677 Kč). Za limitovanou edici Final Fantasy zaplatíte £196 (5,730 Kč).

Zdroj: pcgamer.com