Foto: se svolením Panasonic

Panasonic začne s výrobou vysokokapacitních baterií pro elektromobily Tesla do března 2024

Společnost Panasonic plánuje zahájit sériovou výrobu baterií s vyšší kapacitou pro společnost Tesla, a to do března 2024. Tento japonský výrobce začal s výstavbou dvou dalších výrobních linek pro tento nový typ baterií v rámci stávající továrny ve Wakayamě. Současná kapacita výrobních linek totiž nebyla dostatečná.

Nové lithium-iontové baterie s označením 4680 budou přibližně dvakrát větší než současné baterie a nabídnou zhruba pětinásobně vyšší energetickou kapacitu. Novinka by přitom měla přinést celou řadu výhod – zatímco baterií bude pro každý vůz potřeba méně (což sníží náklady a potenciálně také ceny elektromobilů), zároveň by nové baterie měly zvýšit dojezd elektromobilů, a to dokonce o více než 15 procent.

Současné oznámení společnosti Panasonic nicméně není překvapivé, jelikož koresponduje s přechozími zprávami, jež uváděly, že by se baterie mohly začít vyrábět již brzy. Společnost prý investuje přibližně 80 miliard jenů (asi 15,7 miliard korun) do nových výrobních linek, které sériovou výrobu umožní.

Panasonic na nových bateriích začal pracovat na základě požadavků společnosti Tesla. A ačkoli proto novinka splňuje speciální nároky této velké automobilky, samozřejmě není vyloučeno, že článek 4680 společnost nabídne i dalším automobilkám. Nicméně právě Tesla má v plánu vyrobit první elektromobil s tímto novým typem baterie, a to již v průběhu letošního roku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.