Papež požehnal elektrické formuli

Rozvoj aut s elektrickým pohonem nepoznamenal pouze osobní a nákladní dopravu, ale také závodní formule. Tento víkend se konal v pořadí již sedmý podnik letošního ročníku série Formule E, tedy formulí s elektrickým pohonem, a hostil jej Řím. Formule se proháněly přímo v ulicích starobylé metropole. To však nebylo jediné překvapení, které organizátoři připravili. Závodníky totiž přijal sám papež František a jednomu ze závodních vozů dokonce požehnal.

Své významné místo v poselství současné hlavy katolické církve má ekologie, zřejmě i proto se papež o tyto elektrické (tedy dle většinového názoru energeticky čistší) závodní vozy zajímá. Jestli jeho požehnání konkrétnímu vozu skutečně pomohlo, se zatím nepotvrdilo. Podpora svatého otce je pro celou závodní sérii dobrou možností, jak na sebe upozornit a přitáhnout k sobě pozornost více fanoušků. Fotka papeže stojícího u formule bude rozhodně dobrým palivem pro sociální sítě a tvůrce memů.

Od roku 2014 se tato motoristická série jezdí na řadě míst světa, a ačkoliv milovníci klasických formulí tyto závody kritizují za údajný nedostatek atmosféry – vozy jsou podle nich příliš tiché a pomalé, mnoho fanoušků na ni nedá dopustit. Organizátoři závodů lákají především na novou technologii a neokoukané tváře závodníků.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.