PayPal a další společnosti rozvázali smlouvy se sociální sítí GAB, důvodem je šíření antisemitismu

Spojenými státy o víkendu otřásl incident, při němž došlo ke střelbě v synagoze Strom Života ve městě Pittsburgh. Útok, při kterém přišlo o život 11 lidí, má na svědomí muž, kterého policie identifikovala jako Roberta Bowerse. Jedná se o jeden z nejhorších útoků na židovskou komunitu v celé historii USA.

S útokem byla spojena také sociální síť Gab která původně vznikla jako svobodná diskuzní platforma, avšak postupně se stala otevřeně rasistickým a protižidovským fórem, kde se šířili nenávistné příspěvky, falešné informace a konspirační teorie. Jedním z velmi aktivních přispěvatelů byl také Rober Bowers, pachatel víkendového útoku.

V reakci na to, se několik společností rozhodlo rozvázat se sítí GAB spolupráci. Jako první k tomuto kroku přistoupil platební portál PayPal. Pro Gab se jedná o klíčovou spolupráci protože společnosti Apple a Google s vlastními platebními terminály s touto sociální sítí už více než rok nespolupracují, respektive v případě Applu nikdy nespolupracovaly.

Gabve svých vyjádření odmítá, že by na jeho platformě byly šířeny extrémistické myšlenky, které by měly dopad na dění v reálném světě. Teroristický čin, který se stal v Pittsburgh vedení Gabu odsoudilo. Podle odborníků se však jedná o velmi vlivnou platformu, která sdružuje zástupce ultrakonzervativních kruhů a na jejích kanálech lze sledovat vzrůstající antisemitismus namířený především proti kritikům současného amerického prezidenta.

K PayPalu se přidaly i další dvě společnosti, Stripe menší platforma pro zpracování plateb a Joyent nabízející hosting a cloudové služby.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.