PC Building Simulator míří do Early Accessu

Simulátor stavění počítače PC Building Simulator vstupuje do předběžného přístupu Steamu. Hra umožňuje postavit si vlastní počítač i řídit firmu poskytující počítačové služby. Pre-alphu dema hry si předtím stáhlo kolem půl milionu hráčů.

Hra má neotřelý námět, který tu v záplavě mainstreamových „pokračování pokračování“ dlouho chyběl. Tvůrci ze studia The Irregular Corporation se spojili s předními výrobci počítačových komponentů, takže se v ní setkáme se značkami jako AMD, CoolerMaster, Corsair, EVGA, Gigabyte, MSI, Futuremark, Teamgroup nebo SilverStone, přičemž komponenty ve hře přesně odpovídají svým protějškům z reálného světa. Hráči si tak ve hře budou moci koupit komponenty značky (podle tvůrců s realisticky stanovenou cenovkou), které fandí i ve skutečnosti.

I když řízení PC firmy s obvyklými službami jako diagnostika počítače nebo jeho oprava je jistě zajímavým prvkem, hlavní náplň hry se bude točit kolem sestavování vysněného počítače. V případě, že se něco pokazí, je možné začít znovu a učit se ze svých chyb, což mohou hráči využít i v reálném světě.

Titul později nabídne možnost experimentovat s chlazením nebo přetaktováním a postavený systém bude možné také „prohnat“ benchmarkem. V dalších updatech se chystá např. podpora dvou GPU, možnost „hrát si“ s kabely a tvůrci slibují i modding počítačových skříní, širší možnosti testování výkonu počítače, více licencovaných komponent nebo vícejazyčnou podporu.

O tom, že hra se svým originálním konceptem „trefila do černého“, svědčí i momentálně doslova „velmi kladné“ hodnocení 94 %. Navíc v předběžném přístupu stojí pouze 20 dolarů, a pokud si ji objednáte do 3. dubna, dostanete 10% slevu.

 

Zdroj: pcmag.com, store.steampowered.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.