Foto: se svolením Google

Peloton, Oura a další fitness aplikace získávají podporu Google Health Connect

Na květnové konferenci I/O společnost Google představila platformu Health Connect, na které spolupracovala se společností Samsung a jež umožňuje aplikacím pro zdraví a fitness snadněji sdílet data mezi sebou při zachování ochrany soukromí.

Skvělou zprávou je, že aplikace Health Connect nyní přechází z předběžného přístupu do beta verze v Obchodě Play a několik zdravotních a fitness aplikací získalo podporu. K vlastním službám společností Google a Samsung se tak připojily také aplikace Peloton, Oura, WeightWatchers, MyFitnessPal, Flo, Lifesum, Tonal, Outdooractive a Proov Insight: Fitbit, Google Fit a Samsung Health. Pro uživatele to znamená, že pokud se pustí do cvičení v jedné z aplikací, mohou své statistiky bez problémů sdílet v celém ekosystému Health Connect. Například aplikace jako Oura a WeightWatchers budou moci zohlednit cvičení v Pelotonu.

Společnosti Google a Samsung umožnily vývojářům zdravotních a fitness aplikací využít tyto informace díky vytvoření standardizovaného datového schématu. Toto schéma podporuje více než 40 typů dat v šesti kategoriích: aktivita, tělesná měření, sledování menstruačního cyklu, výživa, spánek a životní funkce. Google uvádí, že ke čtení a zápisu kteréhokoli z těchto typů dat prostřednictvím služby Health Connect stačí aplikacím jen několik řádků kódu.

Jednou z hlavních výhod pro uživatele je, že budou moci spravovat oprávnění pro všechny tyto integrace na jednom místě. Health Connect má kontrolu nad tím, k jakým typům dat mohou jednotlivé aplikace třetích stran přistupovat. Nicméně přístup všech aplikací k datům Health Connect lze také několika klepnutími zablokovat.

Zdroj: engadget.com