Foto: se svolením Google

Peněženka Google umí nově automaticky stahovat letenky a vstupenky do kina

Nejnovější aktualizace Peněženky Google ještě více zjednodušuje přístup ke vstupenkám a letenkám. Google uvádí, že lístky do kina a letenky se nově po zakoupení objeví automaticky v Peněžence, a to jakmile potvrzovací e-mail dorazí do Gmailové schránky uživatele.

Prozatím je však tato nová funkce omezena pouze na některé řetězce kin a letecké společnosti, do budoucna však Google plánuje novinku postupně rozšířit. Jde přitom jen o jednu z mála změn v poslední době. Například minulý měsíc společnost rozšířila tuto aplikaci na systém WearOS, tudíž uživatelé chytrých hodinek s Androidem mohou získat snadný přístup k aplikaci přímo na svém zápěstí. Zobrazit si takto mohou vstupenky na nejrůznější akce, jízdenky, permanentky do posilovny, věrnostní karty a mnoho dalšího.

Podle nejnovějších zpráv Google také přidal způsob, jak mohou uživatelé ručně archivovat většinu svých průkazů buď z chytrého telefonu, nebo z chytrých hodinek. Tyto průkazy budou přesunuty do sekce nazvané Archivované průkazy. Z tohoto místa bude snadné vrátit průkaz zpět (aktivovat ho), případně se na něj odvolat.

Zdroj: engadget.com