Foto: se svolením Pinterest

Pinterest přináší hudbu do svých Idea Pins, krátkých videí podobných TikToku

Pinterest vylepšuje svou funkci videí ve stylu TikTok a přidává další hudební možnosti díky smlouvám s nahrávacími společnostmi.

Společnost dnes oznámila nové dohody, které uživatelům Pinterestu umožní přidávat populární hudbu k jejich videopříspěvkům, tzv. Idea Pins. Podle příspěvku na blogu Pinterestu jsou zúčastněnými nahrávacími společnostmi Warner Music Group, Warner Chappell Music, Merlin a BMG a dostupný katalog zahrnuje hudbu od umělců jako Ed Sheeran, Paramore a Twenty One Pilots.

Pinterest, známý především jako platforma pro vytváření moodboardů a organizaci obrázků, představil projekt Idea Pins v roce 2021. Idea Pins jsou něco mezi TikTokem a stories na Instagramu – umožňují tvůrcům nahrávat krátké klipy nebo statické obrázky, kterými mohou diváci listovat. Loni v červenci přidala společnost nástroje pro influencery, jako je označování produktů, což pak tvůrcům umožňuje vydělávat peníze prodejem.

Pinterest se možností přidat do krátkých videí populární hudbu, aniž by byly účtovány poplatky za autorská práva, přibližuje ostatním platformám – jako jsou Instagram Reels a YouTube Shorts, které tyto krátká videa po vzoru TikToku nabízejí.

Kromě nového katalogu skladeb a interpretů, který je nyní k dispozici v systémech iOS a Android, Pinterest také zavedl nové hudební uživatelské prostředí, které „Pinnerům” a tvůrcům ještě více usnadňuje vyhledávání a přidávání oblíbených skladeb do Idea Pins. Nové prostředí poskytne uživatelům možnost vyhledat požadovanou skladbu podle názvu skladby, interpreta nebo klíčového slova.

Zdroj: theverge.com, newsroom.pinterest.com