Pixel 4 a Pixel 4 XL budou údajně disponovat displejem s úhlopříčkou 5,7 a 6,3 palců a 90Hz obnovovací

Do éteru pronikly nové údajné informace o smartphonech Google Pixel 4 a Pixel 4 XL. Podle nich budou mít úhlopříčku 5,7 a 6,3 palců a obrazovku s obnovovací frekvencí 90 Hz, kterou Google nazývá Smooth Display.

Kromě toho by měly disponovat baterií s kapacitou 2800 a 3700 mAh, což vzhledem k tomu, že vysoké obnovovací frekvence displeje spotřebovávají více energie, není moc (u základního modelu by to bylo dokonce o něco méně než u předchůdce).

Nový „leak“ také potvrdil některé starší – standardní model by tak měl do vínku dostat rozlišení displeje 2280×1080, větší model rozlišení 3040×1440 a oba by měl pohánět čipset Snapdragon 855, který doplní údajně 6 GB RAM a 64 nebo 128 GB nerozšiřitelné vnitřní paměti.

Fotoaparát by měl mít rozlišení 12 a 16 MPx a mluví se také o přítomnosti senzoru ToF nebo tzv. spektrálním senzoru, údajně schopném snímat přesnější data o hloubce nebo lépe identifikovat materiály, což by mělo rezultovat v podstatně lepší fotografie pořízené za horších světelných podmínek. Fotoaparát údajně nabídne 5x optický zoom, vzniklý kombinací teleobjektivu druhého senzoru a proprietárního softwaru Super Res Zoom.

Telefony by měly být softwarově postaveny na Androidu Q a baterie bude s největší pravděpodobností podporovat rychlé nabíjení.

Nová řada bude podle dosavadních neoficiálních informací představena začátkem října a uvedena na trh v polovině měsíce. Základní model bude údajně stát 899 dolarů, větší o 100 dolarů více.

 

Zdroj: phonearena.com