Foto: se svolením Google

Pixel 5a bude představen dříve, než se očekávalo

Cenově dostupný Google Pixel 5a by mohl být již brzy vydán. Konkrétně bychom se jej měli dočkat již zítra, tedy 17. srpna (dříve se přitom hovořilo až o 26. srpnu). Informace pocházející se serveru Android Police každopádně nemluví jen o datu vydání, ale v podstatě potvrzují dosavadní úniky, které se dostaly na internet.

Nový smartphone by tedy měl skutečně nabídnout podporu 5G sítí. Velmi pravděpodobně bychom se měli dočkat také duálního fotoaparátu a větší baterie, než se dříve spekulovalo. Oproti očekávaným 3 800 mAh by měl Pixel 5a nabídnout 4 680 mAh. Chybět by neměla ani podpora 18W nabíjení. Oproti svým předchůdcům by měla narůst úhlopříčka displeje, který si však zachová dřívější specifikace, mezi něž patří obnovovací frekvence 90 Hz a Full HD+ rozlišení.

Cenová dostupnost telefonu se ale projeví na plastovém krytu, což ale není překvapivé. Kromě toho by měl být přítomen i konektor pro sluchátka. Co se týče dalších specifikací, očekáváme, že Google do tohoto modelu vloží některý ze Snapdragonů (pravděpodobně půjde o 765G, který už známe z Pixelu 4a 5G), a prozatím se tedy nedočkáme vlastního čipu od Googlu Tensor, který bude mít premiéru až s Pixelem 6. Velkým plusem by měla být také certifikace IP67, která zajistí ochranu proti prachu a vodě.

Podle dřívějších úniků by měl Pixel 5a stát 450 dolarů (což je o 50 dolarů méně než Pixel 4a 5G). Prozatím není jasné, na které trhy se novinka dostane. Spekuluje se také o tom, že půjde jen o japonský a americký trh.

Zdroj: engadget.com