Foto: se svolením Google

Pixel 6 automaticky odmítá některé příchozí hovory – jde o další softwarovou chybu?

Pixel 6 od Googlu má možná další softwarový problém. Po softwarové aktualizaci se totiž právě u tohoto nejnovějšího vlajkového telefonu objevily podivné problémy. Řada majitelů hlásí, že jejich šestkové Pixely nedokážou provést poměrně triviální úkol – vyzvánět při příchozím hovoru.

Prozatím tento problém nebyl oficiálně potvrzen a zakládá se pouze na množících se příspěvcích na Redditu a na fórech podpory společnosti Google. Uživatelé se shodují na tom, že některé příchozí hovory jsou na jejich smartphonech tiše odmítány a volající je posílán přímo do hlasové schránky.

U protokolu hovorů je uvedeno, že příchozí hovor byl „odmítnut“, i když ve skutečnosti telefon nezazvonil. Všichni uživatelé se přitom shodují na tom, že v nastavení nemají aktivovanou funkci Nerušit ani žádnou podobnou funkci, která by mohla hovory blokovat.

Jeden z komentátorů přitom uvedl, že měl dříve podobný problém, který se ukázal být způsoben filtrováním spamu společnosti Verizon. To se ale při nynějších problémech nezdá být pravděpodobné, protože zprávy o potížích s přijímáním hovorů přicházejí od uživatelů s různými operátory.

Prozatím bohužel neexistuje žádný funkční způsob, jak problém vyřešit (kromě obnovení továrního nastavení telefonu). Čekáme proto na oficiální vyjádření společnosti Google.

Zprávy o těchto potížích přicházejí ve valné většině od majitelů zařízení Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ozvalo se však i několik uživatelů vlastnících starší telefony Pixel až po model 2XL.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.