Foto: se svolením Google

Pixely 6 Pro mají problémy s displejem, měla by pomoci prosincová aktualizace

Nedávno jsme se konečně dočkali nových telefonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro, nicméně již nyní se množí zprávy o problémech. Uživatelé, kteří již začali nové smartphony používat, totiž zaznamenali potíže s displejem.

Konkrétně někteří uživatelé zjistili, že pokud telefon vypnou a podrží tlačítko napájení, začnou se na displeji objevovat vodorovné světelné pruhy. Nezvyklé blikání displeje při mírném stisku tlačítka napájení ve vypnutém stavu přitom potvrdili mnozí majitelé Pixelu 6 Pro.

Společnost Google přiznala, že některé nové smartphony skutečně mají tyto potíže a na stránce podpory konkrétně uvedla, že uživatelé „mohou zaznamenat mírné a přechodné nesrovnalosti na displeji, když je zařízení vypnuté a když stisknou tlačítko napájení s mírným tlakem, ale ne dostatečným pro zapnutí“.

Google dále tvrdí, že tyto problémy nesouvisí s hardwarem. Uvádí také, že jsou opravitelné prostřednictvím aktualizace softwaru, která dorazí v prosinci. Do té doby společnost žádá uživatele, aby se vyhnuli mírnému stisku tlačítka napájení v případě, že je telefon vypnutý. „Pokud chcete telefon zapnout, podržte tlačítko napájení dostatečně dlouho, aby se zapnulo,“ vyzývá v prohlášení majitele Pixelů 6 Pro.

Nicméně tím potíže nových Pixelů nekončí. Někteří uživatelé totiž kromě nezvyklého poblikávání displeje při mírném stisku tlačítka napájení, zaznamenali také zezelenání displeje a jeden z uživatelů se podělil o nezvyklý problém s dvojím průstřelem v displeji.

Pro společnost Google přitom nejde o premiéru, řada předchozích Pixelů totiž měla problémy také. Pokud proto plánujete koupi některého telefonu šesté řady Pixelů, raději jej po vybalení z krabice pečlivě zkontrolujte.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.