Foto: Unsplash

Placení uživatelé ChatGPT mají nově přístup k GPT-4 Turbo

Společnost OpenAI zpřístupnila placeným uživatelům služby ChatGPT nový model GPT-4 Turbo. Společnost uvedla, že její velký jazykový model zlepšil matematické a logické uvažování, kódování a dovednosti psaní. V souvislosti s posledně jmenovaným uvádí, že při psaní s ChatGPT budou odpovědi přímější, méně mnohomluvné a budou používat více konverzační jazyk. Pozoruhodné je, že v prosinci společnost Microsoft integrovala GPT-4 Turbo do svého chatbota CoPilot a generátoru obrázků DALL-E 3.

Když společnost OpenAI v listopadu oznámila GPT-4 Trubo, zdůraznila zásadní vylepšení systému pohánějícího ChatGPT. Společnost OpenAI tehdy tvrdila, že GPT-4 Turbo dokáže zpracovat šestkrát více stránek textu najednou (300 oproti předchozím 50 stránkám). Vzhledem k rozsahu poskytovaných informací by toto rozšíření mohlo znamenat složitější výzvy a odpovědi. Rozsáhlý jazykový model umí také vytvářet titulky nebo popisy obrazových výzev a zpracovávat požadavky na převod textu na řeč.

GPT-4 Turbo bylo od svého prvního oznámení dále zdokonaleno. OpenAI původně navýšila své znalosti o světě do dubna 2023, což je velký skok oproti GPT-4, jehož „znalosti“ končí v záři 2021. Nyní má GPT-4 Turbo informace dokonce až do prosince 2023.

Zdroj: engadget.com