Zdroj: pixabay.com

Platební systém PayPal začne podporovat kryptoměny

Populární internetová platební služba PayPal se otevírá kryptoměnám. Ve středu na svých stránkách PayPal oficiálně oznámil, že do konce roku zavede nové služby, které umožní majitelům účtů PayPal nakupovat a prodávat populární virtuální měny. PayPal se tak stává pravděpodobně největší institucí z odvětví finančních technologií, která podporuje virtuální měny.

V roce 2018 zavedla podporu bitcoinů konkurenční (ale zdaleka ne tak populární) služba PayPal Square. PayPal jde v tomto ještě dál a oznámil podporu celé škály elektronických měn. Platit tak bude moci měnami: bitcoin, ethereum, bitcoin cash a litecoin. PayPal navíc plánuje rozšířit podporu kryptoměn i na svou mobilní platební službu Venmo.

Tento krok je svým způsobem otevření nové digitální burzy. To by mohlo vést ke zvýšení zájmu o kryptoměny mezi běžnými uživateli, a tím pádem i k vzestupu jejich ceny. Podle agentury Bloomberg má PayPal více než 346 milionů aktivních účtů, z nichž 26 milionů jsou obchodníci, což je velmi solidní potenciál pro nový rozmach kryptoměn. Pokud se ukáže, že se krok PayPalu vyplatil, je pravděpodobné, že se k němu přidají i další společnosti.

Šéf společnosti PayPal (u jejíhož založení stál Elon Musk) k novince řekl: Přechod na digitální formy měn je nevyhnutelný a přináší s sebou jasné výhody, pokud jde o finanční začlenění a přístup; účinnost, rychlost a odolnost platebního systému.

PayPal spojuje s kryptoměnami nadnárodnost a nezávislost na státních finančních institucích a regulačních orgánech. Kryptoměny také trpí v očích mnoha uživatelů špatnou pověstí. Mnozí je vidí jako nástroj hackerů, zločinců a teroristů. Přijetí ze strany PayPalu by mohlo jejich pověst napravit.

Zdroj: newsroom.paypal-corp.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.