Foto: se svolením Amazon

Platit dlaní lze již ve více než 64 obchodech Whole Foods v Kalifornii

Líbila by se vám možnost platit dlaní? V Kalifornii je možné tento způsob platby využít již ve více než 65 obchodech řetězce Whole Foods, počínaje pobočkami v Malibu, Montana Avenue a Santa Monice v Los Angeles. Další obchody v Los Angeles, Orange County, Sacramentu, San Francisco Bay Area a Santa Cruz budou uvedeny do provozu v následujících týdnech.

Tuto platební technologii vyvinula společnost Amazon. Dříve však byly platby dlaní dostupné pouze v několika prodejnách Whole Foods v Austinu, Los Angeles, New Yorku a Seattlu. V Kalifornii si bylo možné Amazon One – jak se tato platební metoda nazývá – dříve vyzkoušet pouze v módním obchodě společnosti Style v Glendale a v některých pobočkách Fresh and Go.

Amazon One má zefektivnit maloobchodní nakupování. Pro využívání služby je pochopitelně zapotřebí propojit dlaň s platební kartou, poté pak k dokončení nákupu stačí jen přiložit ruku ke skeneru. Přestože se i tak musíte zastavit u pokladního terminálu, nemusíte vytahovat telefon jako v případě systému Just Walk Out od Amazonu, v rámci nějž kamera zaznamená nakupujícího již při vstupu do obchodu a poté načte položky, které sundá z police.

Problémem platební metody One je ale horší přijetí od zákazníků. Ti se totiž obávají krádeže údajů a možného zneužití. Společnost Amazon tvrdí, že informace uchovává na bezpečném, exkluzivním cloudovém úložišti One, přesto ale obavy přetrvávají.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.