PlayerUnknown’s Battleground dorazí 12. prosince na Xbox One

Multiplayerový hit posledních měsíců PlayerUnknown’s Battlegrounds dorazí 12. prosince na konzoli Xbox One. V prosinci má vyjít i verze 1.0 pro PC.

Microsoft se stal vydavatelem hry již na konci srpna a PUBG měl vyjít na Xbox One ještě v tomto roce, jen se nevědělo, kdy přesně. Titul bude dostupný v rámci služby Xbox Game Preview, což znamená, že hra ještě nebude mít finální podobu. V prosinci má také vyjít verze 1.0 pro PC a s největší pravděpodobností tak opustí fázi předběžného přístupu, ve kterém se nachází již od března. I tak dokázal multiplayerový akční fenomén stavějící na konceptu „last man standing“ prodat k dnešku úctyhodných 15 mil. kopií.

Tvůrci dodávají, že i když na obou verzích pracují současně, budou mít jiný harmonogram vydávání a budou se od sebe funkcemi i funkcionalitou lehce lišit. Podle svých slov ale chtějí i na Xbox přivést „ducha komunity“, která se kolem PUBG rychle vytvořila a dodává autorům ze studia Bluehole cenný feedback při balancování hry a vytváření nového obsahu.

Hráči na Xboxu si budou moci též zakoupit část exkluzivního obsah z PC ve formě speciálních „kosmetických balíčků“. K dostání budou po omezenou dobu tři balíčky – PUBG Warrior Pack, Accessory Pack a Tracksuit Pack, ale jejich cena zatím není známa. Studio se nechalo slyšet, že neplánuje do Preview verze zahrnout in-game nákupy.

PUBG bude na konzoli od Microsoftu stát 30 dolarů, tedy stejně jako verze pro PC. O verzi pro PS4 zatím nejsou nové zprávy a Sony se na herní akci Paris Games Week, kde Microsoft datum vydání na Xbox oznámil, o hře nezmínila.

 

Zdroj: theverge.com, gamespot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.