Foto: Unsplash

PlayStation 5 by měl v prodejích do konce roku 2024 předstihnout PlayStation 4

Nedostatek hardwaru, s kterým se potýká celý svět, zasáhl průmyslová odvětví všeho druhu. Obzvláště těžce zasažen byl herní průmysl, který se potýkal s nedostatkem dílů, který vedl ke snížení výroby konzolí. Nejnovější konzoli PlayStation 5 od Sony bylo jistou dobu skoro nemožné sehnat, ale zdá se, že se situace začíná pomalu zlepšovat.

Společnost Sony ve své nedávné finanční prezentaci přiznala problémy s výrobou konzole PS5. Zatímco v prvním roce prodeje PS5 překonala starší PS4, v následujícím roce kvůli omezení dodávek za PS4 zaostávala.

Společnost Sony však doufá, že se jí v třetím roce prodeje podaří rozdíl mezi PS4 a PS5 vyrovnat. To však ale znamená, že Sony nepočítá s tím, že by mohlo dojít k výraznému růstu prodeje PS5 dříve než v roce 2024. To je shodou okolností také rok, kdy by se podle generálního ředitele společnosti Intel mohl konečně zmírnit celosvětový nedostatek čipů.

Společnost Sony má plno důvodů pro to, aby se snažila prodeje PS5 co možná nejvíce podpořit. Zveřejněná finanční zpráva ukazuje, že čím více konzolí je k dispozici, tím více Sony narůstá i prodej her. Připravuje se také nová souprava PlayStation VR, k jejímuž provozu bude PS5 potřeba.

Zdroj: www.pcgamer.com