Foto: se svolením Sony

PlayStation 5 nově podporuje rozlišení 1440p

PlayStation 5 nyní nově nabízí také podporu rozlišení 1440p. Tedy alespoň pro hráče, kteří mají přístup k beta verzi softwaru. Přestože konzole od počátku podporuje výstup v rozlišení 1080p a 4K, podpora 1440p je stále velmi žádanou funkcí ze strany hráčů, kteří místo televizorů používají monitory. Jde o střední cestu mezi rozlišením Full HD a 4K.

Testerům, kteří získají nejnovější beta verzi softwaru pro PS5, se nyní při používání konzole s kompatibilním monitorem zobrazí možnost obrazového výstupu 1440p HDMI jako další varianta.

Samozřejmě toto rozlišení mohou hráči využít pouze, pokud hra, kterou hrají, 1440p podporuje. Nicméně nastavit si je mohou také, pokud hra podporuje rozlišení 4K. Je ale dobré připomenout, že funkce Variable Refresh Rate (VRR), která byla na PS5 zavedena v dubnu, je k dispozici pouze pro rozlišení 1080p a 2160p. VRR umožňuje obrazovce synchronizovat svou obnovovací frekvenci s obnovovací frekvencí hry pro plynulejší zážitek.

Kromě podpory 1440p přináší nejnovější beta verze softwaru uživatelům také možnost vytvářet v knihovně her seznamy, které jim pomohou s přehlednějším uspořádáním všech titulů, které vlastní. Hráči si mohou vytvořit až 15 seznamů, každý s až 100 hrami. Nově také mohou požádat kamarády o sdílení obrazovky, díky čemuž mohou snadno sladovat jejich hraní. Navíc, když hráč vstoupí do nové hráčské skupiny a některý z jejích členů hraje hru, obdrží uživatel upozornění, díky němuž se může do hry ihned snadno zapojit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.