Foto: Unsplash

PlayStation 5 Pro by měl dorazit na pulty obchodů o letních prázdninách

Máme pro vás skvělou zprávu – o letošních letních prázdninách bychom se měli dočkat PlayStationu 5 Pro. Tom Henderson ze serveru Insider Gaming tvrdí, že podrobnosti o PS5 Pro, které unikly z kanálu Moore’s Law is Dead na YouTube, pocházejí z dokumentace, kterou sama společnost Sony nedávno zaslala vývojářům třetích stran.

Ačkoli je potřeba brát tuto informaci s rezervou, Henderson je, co se týče úniků, poměrně dost důvěryhodný. Například v roce 2022 informoval o tom, že Sony pracuje na profesionálním ovladači pro PS5, a to dva měsíce před oficiálním oznámením DualSense Edge. Prozradil také, že se společnost chystá vydat verzi konzole s odpojitelnou diskovou mechanikou, a to rok předtím, než Sony představila menší a lehčí model PS5.

Podle dosud uniklých informací o PS5 Pro nabídne vylepšenou a konzistentní snímkovou frekvenci (FPS) při rozlišení 4K a také režim pro rozlišení 8K. Očekává se také, že novinka bude schopna vykreslovat hry až o 45 % rychleji a že bude mít ray tracing, který je dvakrát až třikrát rychlejší než u jeho neprofesionálního protějšku. Z dokumentace Moore’s Law is Dead, navíc vyplývá, že bude mít GPU s výkonem 67 teraflopů FP16 (33,5 teraflopů FP32), což znamená vyšší rychlost a celkově lepší grafiku.

Henderson tvrdí, že společnost Sony plánuje vydání PS5 Pro o prázdninách, nejspíš aby využila zvýšených prodejů v této sezóně.

Zdroj: engadget.com